fbpx Lidia Domańska | www.autus.pl

Lidia Domańska

 
 
 
 
 

         Pedagog specjalny, wykładowca, nauczyciel wychowania przedszkolnego, superwizor, terapeuta oraz konsultant. Jest doktorantką na Oslo Metropolitan University w Norwegii. Odbyła staż w Princeton Child Development Institute w USA. Jest szkoleniowcem oraz  wykładowcą m.in. na  studiach podyplomowych „Stosowana Analiza Zachowania– terapia spektrum zaburzeń autystycznych” na Uniwersytecie Gdańskim (studia te zostały zatwierdzone przez Radę Certyfikacyjną Analityków Zachowania (The Behavior Analyst Certification Board, BACB), Zachodniopomorska Szkoła Biznesu Studia Podyplomowe: Praca z dzieckiem autystycznym i ze spektrum autyzmu, a także w CDZN w Poznaniu.

       Od 1997r roku nieprzerwanie pracuje z dziećmi z zaburzeniami z autystycznego spektrum w oparciu o stosowaną analizę zachowania. Współzałożycielka Przedszkola oraz Szkoły dla Dzieci z Autyzmem w Poznaniu. Superwizor i terapeuta Przedszkola i Szkoły Podstawowej dla Dzieci z Autyzmem ( szkoła - do 2014) . Od 2005 r kierownik Przedszkola dla Dzieci  z Autyzmem w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem. 

      Od 2010 r. prezes Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji dzieci i młodzieży  z Autyzmem „ Aperio", zajmującego się propagowaniem wiedzy o skutecznych metodach pracy z dziećmi z autyzmem, a także pomocą dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. W 2012 założycielka Instytutu Dziecka Autus.